Text / Html
[Insert your text here]
 
 

PROVĚTRÁVANÉ FASÁDY CEMBRIT
STAVBY JEŽEK s.r.o. JIHLAVA

 
 
 
 
 
 
 
 

provětrávané fasádní obklady

 
Stavební firma STAVBY JEŽEK s.r.o. Jihlava používá pro zateplování kvalitní provětrávané fasády značky Cembrit. Cembrit je výrobcem a distributorem fasádních a funkční desek pro systémové řešení provětrávaných fasád, provětrávaných fasádních obkladů a difúzně otevřených obvodových i vnitřních stěn a příček z vláknocementu. Zkušenosti ze severní Evropy jsou zárukou jejich kvality a nekonečného využití.

Co je to větraná, respektive provětrávaná fasáda?

Jedná se o fasádu, u které je pohledová vrstva od nosné konstrukce s izolací oddělena větranou mezerou.

Jaký je funkční rozdíl mezi větranou fasádou a klasickou nevětranou fasádou?

Větraná mezera příznivě napomáhá snižovat tepelné zisky ze slunečního záření, čímž svojí pouhou přítomností snižuje teplotu v interiéru za horkých teplých letních dní. Naopak v zimních měsících strhává proudící vzduch v mezeře vlhkost pronikající ven z interiéru, a tím zabraňuje kondenzaci vlhkosti uvnitř konstrukce.

Další výhody fasádních desek Cembrit?

  • vysoká životnost fasády
  • rychlá, jednoduchá a celoroční montáž na jakýkoli podklad
  • architektonická a barevná rozmanitost s přírodním vzhledem celé fasády
  • nenáročná údržba
  • nehořlavost
  • zdravotní nezávadnost

Co je to vláknocement?

Vláknocement je směs cementu, výztužných vláken, vápence, celulózy a dalších přísad, které dohromady tvoří jedinečný materiál pro využití ve stavebnictví.

Jak a na co kotvit fasádní a funkční desky?

Fasádní a funkční desky je možné kotvit na dřevěný, ocelový nebo hliníkový rošt, vždy však musí být v souladu s montážním návodem Cembrit. Kotvicí prvky mohou být přiznané, např. šrouby nebo nýty, nebo naopak v případě lepení systému Cembrit Flow nebo jiných systémů skrytého kotvení našich partnerů přiznané být nemusí.

Jaké příslušenství je potřeba pro montáž desek?

Veškeré nutné příslušenství pro instalaci je uvedeno v montážním návodě příslušných typů desek, jsou zahrnuty v ceníku, a je tedy možné je zakoupit. S užitečnými informaci a radami ohledně montáže příslušenství je Vám k dispozici náš technik pro fasádní systémy.

Kompaktní desky FUNDERMAX

Kompaktní fasádní desky MAX EXTERIOR od firmy FUNDERM FUNDERMAX AX jsou duromerové vysokotlaké lamináty (HPL) podle EN 438 typ CGF, skládající se z pásů přírodních vláken (asi 60 hmotnostních %) a syntetických pryskyřic. Je to vysoce kvalitní stavební produkt určený pro dlouhodobé obložení vnějších fasádních stěn a v výplně balkonů.

MAX EXTERIOR - ochrana proti povětrnostním vlivům, kvalita povrchu

Fasádní desky se vyrábějí v laminátových lisech pod velkým tlakem a za vysoké teploty z pásů přírodních vláken napuštěných umělou pryskyřicí. Vyráběny jsou jako rovné velkoplošné desky s přídavnou, vysoce účinnou povrchovou ochrannou vrstvou proti povětrnostním vlivům. Tato vrstva je tvořena vysoce zhuštěnou akryl-polyuretanovou pryskyřicí a tvoří uzavřenou povrchovou vrstvu, která je dokonale uzavřená a trvale chrání dekor ležící pod ní.

„Kyselý déšť"
vyvolaný emisemi škodlivých látek povrch desek nezasáhne.

Formátování desek FUNDERMAX
Velkoformátové desky vám opracujeme na váš přesný rozměr včetně vrtání otvorů pro uchycení zavěšeného obkladu.